Division 1

Marcus Bagley (Sheldon) – Arizona State

Coleman Hawkins (Prolific Prep) – Illinois

Bryce Monroe (Riordan) – Sam Houston State

Jelani Clark (Riordan)  – Nevada

Monty Bowser (Bishop O’Dowd) – UC Berkeley

Carter Mahaney (Campolindo) – Northern Arizona University

Teiano Hardee (Vanden) – Sacramento State

Alex Merkviladze (Modesto Christian) – Cal State Northridge

Robby Beasley (Dougherty Valley) – Montana

Xavion Brown (Sheldon) – Appalchian State 

Tommy Ball (Oak Ridge) – Idaho State

Dishon Jackson (St. Patrick St. Vincent) – Washington State 

Sebastien Scott (San Ramon Valley) – Indiana University (Walk-On)

Michael Pearson (Modesto Christian) –  UC San Diego

Cade Ronzone (Bishop O’Dowd) – Arizona State (Walk-On)

Austin Ronzone (Bishop O’Dowd) – Arizona State (Walk-On)

Josh Morgan (2019 Sheldon/ Long Beach State) – USC

Elijah Hardy (2018 Bishop O’Dowd/ University of Washington) – Portland State 

Anthony Roy (Dublin) – University of San Francisco 

Tejon Sawyer (Salesian) – Cal Baptist University

Divison 2

Shane Bell (Salesian) – Cal Sate Los Angeles

Devon Jackson (Dublin) – San Francisco State

Theo Seng (Davis) – San Franciso State 

Ramon Farias (College Park) – Stanislaus State 

Baljot Sahi (Modesto Christian) – Stanislaus State

Marlon Short (Canterbury Academy) – Stanislaus State 

Jaden Lazo (Salesian) – Cal State Los Angeles

Michael Santich (San Ramon Valley) – Buena Vista University

John Reichenbach (Edison) – Humbolt State  

NAIA

Landon Seaman (Willam C. Wood) – Cal State Maritime

Angelo Nicandro (Lincoln) – Cal State Maritime

Jaden Henderson (Antelope) – William Jessup

Josiah Ajiake (Bellarmine) –  UC Merced

Nate Flores ( Yuba City) – William Jessup

Division 3 

Peyton Mullarkey (Branson) – Pomona Pitzer 

Luke Barrett (Piedmont) – Pomona Pitzer 

Owen Avdalovic (Vista Del Lago) – Pomona Pitzer 

Leo Tillson (St Mary’s) – Oberlin College

Jai Dishpande (Sacred Heart Prep) -Whitman College

Daniel Webster (St. Ignatius) – Luther College

Nieko Kieffer (Las Lomas) – Cal Lutheran

Koroush Kahn-Addle (St. Ignatius)  – Brandeis

Ridley Ruth (Bellarmine) – UC Santa Cruz

Jackson Dupree (Bellarmine) –   Linfield College

Ian Elam (Bellarmine) –  Case Western University

Kyle Lewis (Bellarmine) – Chapman University

Mason Ryan (Archbishop Mitty) – Linfield College

Ryan Hakl (Davis HS) – Occidental College 

Post Grad to 4 Year

Victor Rajkovic (Branson/GSP) – Seattle University

Chance McMillan (Bethel/GSP) – Grand Canyon University

JUCO Committed To 4 year

Jovon McClanahan (2019 Salesian/Sharadin JC) – University of Hawaii

Jonathan Ned (2018 Heritage) – University of Georgia

Nate Robinson (Las Lomas/ CCSF) – Seattle University

Darrion Trammel (St. Ignatius/ CCSF) – Seattle University

Emeka Udenyi (De La Salle/ CCSF) – Seattle University

Brandynn Manning (Deer Valley/ Merritt) – South Carolina State

Melvin Lipsey (Hayward HS/ San Jose CC) – Florida National (NAIA)

Jason Chandler (De Anza HS/ Marin College) – San Francisco State

Wesley Burse (Enochs HS/ Las Positas) – Bethel University

Michael Moore (Patterson/ Las Positas) – Hope International 

Isaiah Abdul ( Las Positas) – Fisher College 

John Ketchel (Las Positas) – Mayville State

Kobe Ordonio (Gavalin College) – CSU San Bernadino 

Jabari Sweet (Chabot College) – University of Hawaii-Hilo 

Akili Daniels (Chabot College) – Maryville State

Micah Butler Webster (Chabot College) – San Diego Christian College 

Jared Bailey (Merritt) – Montreat University

Devin Pierce (Merritt) – Pacific University

Adam Sinelar (Merritt) – Florida National University 

National JUCO 

Jordahn Johnson (Weston Ranch) – Sheridan

Quincy Taylor (Monterey Trail) – Western Wyoming

Jalen Patterson (Liberty Ranch) – Arizona Western

Darrius Kendall (Rocklin) – Midland College

Ciri Sawyers (San Leandro) – Casper College

Marquis Hargrove (Franklin) – Arizona Western 

JUCO 

Xavier Brown (Sheldon) – College of Alameda

Malcolm Steadman (James Logan/Golden State Prep) – Sharidan 

Josh Williams (Sheldon) – San Diego CC 

Jaiden Rivera (Milpitas/GSP) – Chabot College

Isaiah Saams-Hoy (Eastside Prep/CSU East Bay) – Chabot College

Davell Bailey (Grant) – Chabot College

Malik Ibarra (West Campus) – Long Beach City College

Dane Johnson ( Woodcreek) – American River College

Conner Jackson (Dubin 2018) – College of Sequoias  

Dayton Magana (Central Catholic) — Delta College

Evan Johnson (Capital Christian) – Fresno College 

AB Gilchrist (Newark Memorial) — San Jose CC

Darren Tobias (Sheldon) – Las Positas

Malik Jackson (Dublin) – Fresno CC 

Daniel Fagan (De Anza) – College of Marin

Mouhamed Foufana (Santa Teresa) – West Valley

Marquis Hargrove (Franklin) – Arizona Western

Desmond Winn (Sacramento Adventist) – American River College

Ishmael Rehberg (Consumnes Oaks) – American River College 

Isaiah Bolden (Cordova HS) – Yuba 

Jaelon Roberts (Franklin) – Fresno City

Chris Chiles (Consumnes Oaks) – Citrus College

Jordan Lewis (College Prep Academy)  – San Diego CC

Kori McCoy (Sacred Heart Cathedral) – College of San Mateo

Andre Treadwell (CPAO) – College of Seqoias

Gavin Wilburn (Weston Ranch) – San Diego CC 

Brett Thompson (James Logan/Sharidan CC) – Salt Lake CC

If we missed a player please submit to our email official.simplybasketball@gmail.com